SON DAKİKA

Yomra Medya

ESKİ BAYRAMLARIN ÖZLEMİNİ GİDERDİK

ESKİ BAYRAMLARIN ÖZLEMİNİ GİDERDİK
Bu haber 24 Nisan 2022 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yomra’da adeta bir karnaval havasında kutlandı. İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Varlık Tan Karslı, “Hedeflediğimiz şekilde eski bayramların özlemini duyan Yomra halkımıza, çocuklarımıza; bu bayramları aratmayacak bir bayram yaşatmış olduk.” dedi.
İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı. Yomra Sahil Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Liman girişinde gerçekleşen kutlama, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Çocukların ve büyüklerin doyasıya eğlendiği kutlama programında, Yomra halkı eski bayramlara duyduğu özlemi giderdi. ‘Haydi Çocuklar Yomra Sahile’ sloganıyla gerçekleşen 23 Nisan etkinlikleri kapsamında palyaço gösterileri, yüz boyama ile eğlenceli yarışmalar yapıldı ve katılımcı çocuklara hediyeler dağıtıldı.
MOTİVASYON KAYNAĞIMIZ MUTLU ÇOCUKLAR
Uzun süren bir hazırlık ve emeğin ürünü olan kutlama programı hakkında değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Varlık Tan Karslı, “Çok çalıştık ama çocuklarımızın yüzünde gördüğümüz mutluluk yorgunluğumuzu unutturdu. Hedeflediğimiz şekilde eski bayramların özlemini duyan Yomra halkımıza, çocuklarımıza; bu bayramları aratmayacak bir bayram yaşatmış olduk. Gördüğümüz memnuniyet, tıpkı kutlama programımıza katılan herkes gibi bizleri de mutlu etti. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bu derece mutlu görmek bizim için en büyük motivasyon kaynağı oldu.” diye konuştu.
KARNAVAL HAVASINDA!
Kutlama programının kapsamı ve yapılan etkinliklerle ilgili de konuşan Kadın Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Karslı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ilçemizde gerektiği gibi kutlanması için tüm detayları düşündük ve bu doğrultuda işe koyulduk. Palyaço, çocuklarımızın hoşuna gidecek çizgi karakterler, yüz boyama etkinlikleri, hediye dağıtımı, eğlenceli yarışmalar, müzik ve çeşitli oyunlarla tam bir karnaval havasında gerçekleşen bir program düzenlemiş olduk. Katılımın yoğun olması ve çocuklarımıza eşlik eden velilerimiz de programımızın daha coşkulu bir şekilde gerçekleşmesini sağlamış oldu. Yomra’da özlenen görüntüleri hafızalarda tazelemiş olduk.” dedi.
FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEK
Artık Yomra’da bu tür faaliyetlerin yoğunlaşarak artacağını belirten Karslı, “Dini ve milli bayramlarımızı, tüm özel ve önemli günlerimizi eskisi gibi kutlayacak; Yomra halkımızı tüm sosyal ve kültürel faaliyetlere dahil etmeye devam edeceğiz. Yomra’mızın son derece sosyal bir ilçe olması amacı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çünkü biz mutlu insanlar, mutlu bir Yomra hedefiyle bu yola çıktık. Bu doğrultuda hayatın her alanında aktif bir Yomra için, Yomralı hemşerilerimizi bu tür faaliyetlerle motive etmeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.
BU TABLO SİZİN ESERİNİZ!
Rengarenk görüntülerin oluştuğu kutlama programının hazırlanmasında aktif rol alan çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Karslı, “Oluşan bu güzel tablo ve çocuklarımızın yüzündeki gülümseme; programımızın hazırlanmasında emeği geçen herkesin eseridir. Bu görüntülerin hayaliyle günlerdir; program akışının hazırlanması, organizasyon şemasının oluşturulması, ve gösteriler için bağlantıların kurulması noktasında desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarımıza ve programımız için bizlere imkan sağlayan; İYİ Parti Yomra İlçe Başkanımız Zekeriya Akgül’e teşekkür ediyorum. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programımızın böyle coşkulu bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan, yarının büyükleri olan miniklerimizin de gözlerinden öpüyorum.” şeklinde konuştu.
ATAMIZDAN ARMAĞAN…
Konuşmasının sonunda bu bayramı dünya çocuklarına armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da anan Karslı, şu ifadelere yer verdi: “Ulusal egemenliğin kazanılmasında, canını hiçe sayarak mücadele eden, Türk ulusuna ve dünya çocuklarına bu bayramı armağan eden Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi şükranla anıyor; gazilerimize minnetlerimizi sunuyorum. Bu vesileyle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tekrar kutluyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER