SON DAKİKA

Yomra Medya

ELEŞTİRİLERE HAKARETLE CEVAP VERDİ

ELEŞTİRİLERE HAKARETLE CEVAP VERDİ
Bu haber 07 Nisan 2021 - 17:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Meclisinin AK Parti’li üyelerine Yomra Belediyesinin icraatlarına engel oldukları iddiasıyla tepkiler artarak sürerken, Yomra Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Bayındır’ın oğlu Fatih Bayındır eleştirilere hakaretle cevap verdi. Facebook’daki hesabından babası Mustafa Bayındır ile olan fotoğrafını paylaşan Fatih Bayındır, “İtler istedi diye aslanlar krallıktan vazgeçmez. Yaptığınız en iyi işi yapmaya devam edin, havlamayı kesmeyin” diye yazdı. Fatih Bayındır, paylaşımını kısa süre sonra kaldırdı.

Öte yandan Trabzon medyası günlerdir AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Bayındır’a ulaşmaya çalışıyor. Gazetecilerin telefonlarına çıkmayan Bayındır’ın evinde olduğu ve kimseyle görüşmediği iddia ediliyor.

NE OLMUŞTU
Önceki dönemden kalan borçlar nedeniyle her ay 750 bin TL taksit ödemesi yapan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, ülkede yaşanan ekonomik kriz ve pandemi nedeniyle belediyenin gelirlerinin azalması sonucu, ilçeye kazandırmakta olduğu hizmetleri hızlandırmak ve belediyeye kamyon satın alarak halka hizmeti daha kaliteli hale getirmek için kredi çekmek istemiş, Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubu Başkan Bıyık’ın bu haklı talebini reddetmişti. Ayrıca aynı AK Parti grubu tarafından, belediyenin borçları nedeniyle önceki dönemde satılması için karar alınan belediyeye ait bir arazinin satışı, Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın arazinin satışından gelecek para ile hizmet yapabilmesine engel olabilmek için yine Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubu tarafından reddedilmişti. AK Parti’li üyeler, daha önceki aylarda da gerek Başkan Bıyık yetkilerini kısıtlayabilmek, gerekse Yomra tarihinde ilçeye ilk defa kazandırılmakta olan hizmetleri engelleyebilmek için bir çok girişimde bulunmuştu.

Şuan tüm gözler Yomra Belediye Meclisinin AK Parti’li üyelerine çevrilmiş durumda. Yomralı vatandaşlar ve Trabzon basını, AK Parti’li üyelerin basın toplantısı yaparak sorularını yanıtlamalarını talep ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER