SON DAKİKA

Yomra Medya

ELEKTRİK HATLARI YERALTINA ALINDI

ELEKTRİK HATLARI YERALTINA ALINDI
Bu haber 22 Mayıs 2021 - 16:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra ilçe merkezi Sancak Mahallesi’nde uzun yıllardır sorun teşkil eden elektrik nakil hatları yeraltına alındı. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın girişimleri sonucu Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan çalışma tamamlandı. Sancak Mahallesi Trabzon Caddesi, Dursun Şahin Caddesi, Hükümet Caddesi, Eski Oymalı Caddesi ve Gemiyolu bölgesindeki tüm elektrik nakil hatları yeraltına alınırken toplamda 400 elektrik nakil hattı direği kaldırıldı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, yapılan çalışmadan ötürü Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkililerine teşekkür etti. İlçe merkezinde bulunan elektrik nakil hatlarının ciddi şekilde görüntü kirliliğine neden olduğunu ifade eden Bıyık, “Görüntü kirliliğinin yanı sıra güvenlik sorunu da yaşanıyordu. Ayrıca caddelerimizde yapmayı planladığımız düzenleme çalışmalarının önünde engel teşkil ediyordu. Bizler Yomra’mızı güzelleştirmek için yola çıktık. Modern bir Yomra inşa etmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimize doğru adım adım ilerliyoruz. Bu kapsamda ciddi bir maliyeti olan, olan bir çalışmayı gerçekleştirmiş olduk. Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan bu çalışmaya belediye olarak her türlü desteği verdik. Elektrik hatları inşa edildiği günden beri ilk kez bu denli büyük bir altyapı çalışması ilçemizde yapılmış oldu. Bu çalışma ÇORUH tarafından yaklaşık 6 milyon TL maliyetle tamamlandı. İki yılda Yomra’mızda enerji alanında ciddi yatırımlar yapıldı. Bugüne kadar TEDAŞ’a 7 ayrı trafo yeri tahsis ettik. 6’sının montajı yapıldı. Böylece vatandaşa yansıyacak olan enerji sorunlarının, elektrik kesintilerinin önüne geçmiş olduk. Gerek enerji nakil hatlarının yeraltına alınması, gerekse yeni trafoların inşası ile özel bir durum olmadığı sürece elektrik kesintisi yaşanmayacaktır. Çoruh Elektirik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kandemir’e, Şirket Müdürü Mehmet Aydın’a, İl Müdürü Osman Aydın’a, yüklenici firma yetkili ve çalışanlarına, bu çalışma süresince sabır gösteren esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Yomra’da daha yapacak çok işleri olduğunu ifade eden Başkan Bıyık sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yomra’mızı Karadeniz’in en modern ilçesi haline getirmek istiyoruz. Bu kapsamda neler yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Omuz omuza çalışarak bu hedefimize ulaşacağız. Vatandaşımıza yansıyacak tüm sorunların çözümü için belediyemiz ve ilgili kamu kurumlarımız arasında hızlı bir koordinasyon sağlamaya özel gayret gösteriyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER