SON DAKİKA

Yomra Medya

DEVLET, DOLGU ALANINI BELEDİYE’YE TESLİM ETTİ

DEVLET, DOLGU ALANINI BELEDİYE’YE TESLİM ETTİ
Bu haber 04 Kasım 2020 - 16:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra’da yıllar önce yapılan vahim hatadan sonunda dönüldü. Sancak Mahallesi sahil alanında bulunan ve yaklaşık 10 yıl önce Yomra Belediye Meclisi tarafından Avrasya Üniversitesine bedelsiz ve süresiz olarak verilen dolgu sahası, mahkeme ve yeni dönem Yomra Belediye Meclisi kararlarına istinaden Yomra Kaymakamlığı tarafından geri alınarak Yomra Belediyesine teslim edildi.

Bilindiği gibi uzun süredir Trabzon gündemini meşgul eden konu, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın alanı çeviren ruhsatsız çitleri yıkarak bölgeyi halka açması ile iyice gündem olmuştu. Bu olay üzerine devreye giren AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, alanın belediye ve üniversite arasında yarı yarıya kullanılmasını önermiş, Başkan Bıyık bu öneriye olumlu yaklaşırken üniversite yönetimi sessiz kalmayı tercih etmişti. Avrasya Üniversitesine resmi yazı yazan Yomra Kaymakamlığı ise üniversitenin alanı boşaltarak belediyeye teslim etmesini istemişti. Avrasya Üniversitesi, Kaymakamlık tarafından kendisine tanınan 15 gün içinde alanı boşaltıp belediyeye teslim etmeyince Kaymakamlık bugün alana el koyarak belediye teslim etti.

Yomraspor’un Türkiye Kupası maçı nedeniyle Kayseri’de bulunan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, yaşanan gelişmeyi sosyal medyadan duyurdu.

Başkan Bıyık, “Mahkeme kararları ile belediyemizin uhdesinde olduğu kesinleşen, Sancak Mahallesi sahil alanındaki dolgu sahası; Yomra Kaymakamlığı tarafından yapılan tebligatta belirtilen sürede, ilgili kullanıcı tarafından boşaltılarak belediyemize teslim edilmediğinden, Kaymakamlık tarafından alınarak resmi tutanak ile belediyemize teslim edilmiştir. Yomraspor’umuzun Türkiye Kupası maçı nedeniyle Kayseri’de bulunduğumdan, ilgili devir ve tutanak işlemleri Kaymakamlık heyetimiz ve Vekilim Sayın Rasim Arslan tarafından gerçekleştirilmiştir… Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER