SON DAKİKA

Yomra Medya

DEVA Partisi Trabzon’daki teşkilatlanmasını sürdürüyor !

DEVA Partisi Trabzon’daki teşkilatlanmasını sürdürüyor !
Bu haber 13 Ekim 2020 - 22:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon’un ilçelerinde teşkilatlar açan DEVA Partisi Yomra’daki başkanını belirledi. Yomra Kurucu İlçe Başkanlığına Funda Çuvalcı getirilirken belgesi DEVA Partisi Trabzon İl Başkanı Gökhan Onur tarafından teslim edildi.

DEVA Partisi Yomra ilçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu resmi olarak açıklanırken İl Başkanı Gökhan Onur açıklamalarda bulundu. Onur ” Bugün itibariyle Yomra ilçe yönetimimizi Yomra Kaymakamlığı yazı işleri müdürlüğüne resmi olarak sunmuş bulunmaktayız. Sayın Genel Başkanımızın takdirleriyle Yomra kurucu ilçe başkanı olarak atanan Sayın Funda Çuvalcı’yı ve oluşan ilçe yönetimini tebrik ediyorum. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın dediği gibi ; siyaset sadece erkeklere bırakılmayacak kadar önemli bir iştir düşüncesiyle ilk kadın ilçe başkanımız Sayın Funda Çuvalcı’yı gösterdiği özveriden dolayı ayrıca tebrik ediyorum. ” dedi.

YOMRA İLÇE BAŞKANI FUNDA ÇUVALCI KİMDİR ?

1974 yılında Trabzon’da doğan Çuvalcı, ilkokulu Erzurum , Ortaokulu Amasya ve Liseyi Kars da tamamlamıştır. 1998 yılında K.T.Ü Mühendislik Mimarlık Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Uzun yıllar boyunca birçok özel şirketin sigorta acenteliğini yapmıştır. Şu anda özel sektörde maden mühendisi olarak çalışmaktadır. Funda ÇUVALCI 6 yıldır Mutlu Köy çocukları adı altında proje yürütmektedir. 2 yıl önce kurduğu ve başkanlığını yaptığı Holefter & Ligene köyü kadınları dayanışma derneği ile yöremizin kültürünü, yemeklerini tanıtmak amaçlı etkinlikler düzenlemektedir. 18 aydır yürüttüğü köy pazarı projesiyle kadınlarımıza istihdam sağlamaktadır. Yine Kurucu üyesi olduğu Yeşil Yol Derneği vasıtasıyla bulunduğumuz coğrafyanın, kültürümüzün tanıtımı amaçlı sosyal sorumluluk çalışmalarında bulunuyor.

İlçe Başkanı Çuvalcı’dan ilk açıklama Çuvalcı : ‘’ 10.09.2020 tarihinde Sayın Genel Başkanımızın takdirleriyle Yomra Kurucu ilçe başkanı olarak atandım. Atandığım ilk günden beri bizlere gönül veren arkadaşlarımızla birlikte Yomra da bütünleştirici ve kucaklayıcı bir siyasi anlayışla halkımızı dinledik ve nihayetinde yönetimimizi oluşturduk.  Hiç kimseyi ötekileştirmeden dürüst bir siyasi anlayışla yolumuza devam edeceğiz ve tüm ilçe halkıyla birlikte çok güzel işlere imza atacağız. Bugünden itibaren İlçemizin hizmetinde olduğumuzdan kimsenin şüphesi olmasın, tüm ilçe halkını partimize üye olmaya ve bu yolda hep beraber yürümeye davet ediyorum. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi; siyaset sadece erkeklere bırakılmayacak kadar önemli bir iştir düşüncesini tekrardan vurgulayarak tüm kadınlarımızı DEVA partimizde siyaset yapmaya davet ediyorum.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER