SON DAKİKA

Yomra Medya

ÇKS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

ÇKS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
Bu haber 05 Kasım 2022 - 16:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2023 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları alınmaya başlandı. Yomra Ziraat Odası’ndan yapılan açıklamada, üreticilerin destekleme alabilmeleri için geçerliliği bir yıl olan ÇKS belgelerini yenilemelerinin, bunun için de Ziraat Odası Üyeliklerinin aktif olmasının şart olduğu bildirildi.

31 Aralık’ta sona erecek ÇKS kayıtlarının her yıl olduğu gibi Tarım Müdürlüklerince yapılabileceği gibi yeni yayımlanan ÇKS yönetmeliğince e-devlet üzerinden de başvuruların alınabildiğinin vurgulandığı açıklamada, başvuru esnasında “Ziraat Odasına kayıtlı aktif üyeyim” seçeneğinin mutlaka işaretlenmesi gerektiğinin altı çizildi. Çiftçilerin uyarıldığı açıklamada şöyle denildi:

“Çiftçi eğer bağlı olduğu Odaya başvurup çiftçiliğe devam ettiğini beyan etmez ve bilgilerini güncellemezse pasif duruma düşecektir. Pasif konuma düşenler destekleme alamayacaktır.  Güncelleme yapmayan üyeler pasife çekilerek İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine bildirilecektir. Mağdur olmamanız için 31 Aralık 2022 tarihi öncesinde Odamıza gelerek bilgilerinizi güncelleyiniz. Ürününüz bol kazançlarınız bereketli olsun.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER