SON DAKİKA

Yomra Medya

CHP, PKK’YI SANDIĞA GÖMMÜŞTÜR!

CHP, PKK’YI SANDIĞA GÖMMÜŞTÜR!
Bu haber 30 Aralık 2021 - 18:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Yomra İlçe Başkanı Erol Haydar Pekşen, AK Parti yetkililerinin CHP’ye eleştirilerine sert yanıt verdi. Pekşen, “Onlar PKK ile terörist başı Abdullah Öcalan ile yandaş olmuştur. PKK elebaşı Öcalan tekrarlanan İstanbul seçiminde devlet eliyle ‘CHP’ye oy vermeyin’ diye çağrı yapmıştır. Ancak CHP, terörist başını da, PKK’yı da işbirlikçileri ile birlikte sandığa gömmüştür” dedi.

AK Parti’nin CHP’ye karşı algı siyaseti yaptığını ifade eden İlçe Başkanı Pekşen, bu algı siyasetinde havuz medyası, trol gazeteciler ve trol sosyal medya hesaplarının kullanıldığını söyledi. AK Parti’nin PKK ile kendi yaptıkları işbirliğini CHP’ye mal etmek istediğini vurgulayan Pekşen, “Ne kadar algı siyaseri yaparsa yapsınlar, istedikleri kadar bindirilmiş kıtlalarla saldırsınlar. Halkımız her şeyi biliyor” dedi.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanması üzerine iktidarın Yüksek Seçim Kurulu’na baskı yaparak seçimi iptal ettirerek tekrarlattığını kaydeden CHP İlçe Başkanı Pekşen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçimi iptal etmeden evvel bir plan yaptılar. PKK ve teröristbaşı Öcalan ile işbirliği yaparak seçimi kazanmayı planladılar. Bu seçimi iptal ettiler ve bu işbirliğini yaptılar. İktidar, Öcalan’ın yazdığı mektubu törenle okuttu. Ne diyordu o mektupta teröristbaşı? İstanbul’daki Kürt kökenli vatandaşlarımıza seskeniyordu ve ‘CHP’ye, İmamoğlu’na oy vermeyin’ diyordu. Bu ittifakı kim yaptı? AK Parti. Bununla da kalmadılar. Kırmızı bültenle aranan PKK elebaşının kardeşini TRT’ye çıkartıp aynı çağrıyı yenilediler. İktidar Partisi, CHP’ye karşı PKK ile açıktan işbirliği yaptı. Ancak Atatürk’ün partisi CHP, yenilenen İstanbul seçiminde PKK’yı da Öcalan’ı da, işbirlikçilerini de sandığa göndü. Gerçekler bu kadar açıkken bugün AK Parti’nin trol kalemlerinin CHP’ye yüklenmesi hadsizliktir.”

AK Parti’nin Çözüm Süreci adı altında ülkeyi başkanlık sistemine geçirebilmek için PKK ile açıktan işbirliği ve ittifak yaptığını kaydeden Pekşen, “Oslo’da PKK ile kim masaya oturdu? Hakimleri PKK’lıların ayağına kim getirdi? PKK’lıları törenle kim memlekete soktu? Öcalan ile İmralı’da defalarca kim görüştü? PKK ile Dolmabahçe Mutabakatı’nı kim imzaladı? Tüm bu soruların cevabı AK Parti’dir. Tüm bunları yapan AK Parti, kendi tababına şirin gözükmek için Cumhuriyetin kurucu partisi CHP’ye iftira vd çamur atmaktan utanmamaktadır” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER