SON DAKİKA

Yomra Medya

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Bu haber 09 Mart 2022 - 9:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi mart ayı toplantıları başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün üst yöneticileri ve basın mensuplarını selamlayarak Meclis toplantısının açılışını yaptı.

*YEŞİLAY SUNUM YAPTI*
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, toplantının açılışında salonda bulunan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şube Başkanı, Bölge Koordinatörü ve yönetim kurulu üyelerini misafir etmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.  Yeşilay’ın kamuya yararlı bir dernek olarak uzun yıllardan itibaren özellikle çocuklar, gençler ve tüm insanların kötü alışkınlıklardan uzak kalması için çok mühim çalışmalar yaptığını ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Son zamanlarda da kurumsallaşma anlamında ciddi adımlar atan bir teşkilat. Bu anlamda Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) olarak güzel çalışmalar yapıyorlar” dedi. Av. Işıl Demir Güner, 115 numaralı hattan ulaşılabilecek Yeşilay Danışmanlık Merkezi çalışmaları hakkında Meclis üyelerine sunum yaptı.

*SALONDA BULUNAN KADINLARA ÇİÇEK TAKDİM ETTİ*
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eden Başkan Zorluoğlu, “Hayatımıza anlam katan tüm kadınlarımızın, kıymetli hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum” dedi. Başkan Zorluoğlu, daha sonra salonda bulunan meclis üyelerine, kadın görevlilere, basın mensuplarına çiçek takdiminde bulundu ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

*GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ*
Başkan Zorluoğlu, daha sonra Volkan Canalioğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti. Zorluoğlu, “Geçirdiği kalp rahatsızlığı dolayısıyla eski belediye başkanlarımızdan Sayın Volkan Canalioğlu’na geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah şifasını versin” ifadelerini kullandı.

*BAKAN KİRİŞÇİ’Yİ TEBRİK ETTİ*
Kabinede geçtiğimiz günlerde yaşanan revizyonu da değerlendiren Başkan Zorluoğlu, “Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli beyefendinin yerine göreve Sayın Vahit Kirişçi atandı. Önceki Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni Bakanımız Vahit Kirişçi’ye başarılı çalışmalar diliyorum” diye konuştu.

*GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YAŞANDI*
Büyükşehir Belediyesinde görev değişikliği yaşandığını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanımız Sayın Selahattin Aydınlı görevinden istifa etti. Onun yerine uzun yıllardır kurumumuzda çalışan Metin Şahin Bey’i vekaleten görevlendirdik. 2 seneden fazla süredir belediyemizde hizmet veren, başarılı çalışmalar yapan Selahattin Bey’e teşekkür ediyoruz, Metin Şahin Bey’e başarılar diliyoruz” dedi.

*YENİ BAŞKANLARI KUTLADI*
Oda seçimlerini de değerlendiren Başkan Zorluoğlu “Bu sene oda seçimleri senesiydi. Birçok meslek ve esnaf odasında seçimler yapıldı. Seçilen tüm oda başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyoruz. Trabzon Barosu’nda da bir değişiklik oldu. Sibel Suiçmez, Türkiye Barolar Birliği görevinden dolayı Baro Başkanlığından istifa etti. Trabzon Baro Başkanlığı görevini Duygu Keleş Aydın hanımefendi devralmıştır. Sibel Hanım’a Baro Başkanı olarak şehrimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, Duygu Keleş Aydın Hanıma’ başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

*GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ*
Başkan Zorluoğlu’nun açıklamalarının ardından gündem maddelerinin müzakeresine geçildi. Meclis toplantısı, 48 gündem maddesinin görüşülüp ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER