SON DAKİKA

Yomra Medya

Bülent Uygun: “Trabzonspor’un Başınada Geçebilirdim”

Son olarak Osmanlıspor’u çalıştıran, son dönemde özellikle kıyafet tercihleri, açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Teknik Direktör Bülent Uygun, Futbol Arena’ya samimi açıklamalar yaptı.

Bülent Uygun: “Trabzonspor’un Başınada Geçebilirdim”
Bu haber 03 Kasım 2017 - 13:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bülent Uygun, 3 Temmuz’da tutuklandığı günden, kıyafetine yönelik eleştirilere, 8 kez top sektiremez dediği Jose Mourinho’dan Hıncal Uluç’a “benim için kara propaganda yapyorlar”dan yaptığı transferlere, Gaziantepspor’a, Şenol Güneş’ten FETÖ’ya kadar Futbol Arena’da Aydın Cingöz’e konuştu.

İŞTE O SÖZLER;
”YABANCI HOCALARI GÖRÜNCE MECBUREN TEKNİK ADAM OLMAYA KARAR VERDİM”

”Benim futbolculuktan sonraki planım Sportif Direktör olarak ilerlemekti. Sonraki süreçte özellikle yabancı hocalarla çalışmalar yaptıktan sonra onlarda gerek antrenman bilimi eksikliğini, gerek taktik gelişen olaylarda karar verememelerini gördükten sonra şunu anladım ki bizlerdeki zeka, Türk insanındaki spontane gelişen olaylarda çok çabuk manevra kabiliyeti teknik direktörlük için de bulunmaz bir nimet. Teknik Direktörlüğe bu yüzden mecburiyetten geçtim.”

“ŞAMPİYONLAR LİGİ KUPASI’NI FENERBAHÇE‘YE GETİRMEK İSTERİM”

”Anadolu’da doğru yönetim ve doğru planlama ve mühendislikle birlikte şampiyon olacak takımlar var. İnşallah bu kulüplerden birinin başında bu şampiyonluğu yaşayan hoca olmak isterim. Fenerbahçe’de futbol oynadım. Fenerbahçe’de gol kralı oldum. ‘Asker Bülent’ lakabını aldım. Bir gün gelir biz de orayı çalıştırmak isteriz. Eğer orada başarılı olacaksak, Şampiyonlar Ligi kupasını
kazandıracaksak, tabi ki orada olmayı, orada çalışmayı isteriz.”

”HEDEFLERİMDEN BİRİ DE TFF BAŞKANLIĞI”

”Milli Takımla ilgili de yeniden bir yapılanma gerekiyor. Basketbolda Hidayet Türkoğlu’na baktığımızda çok kısa süre içerisinde basketboldan gelen spor adamlarıyla birlikte, yaşamış ve görmüş deneyimli insanlarla birlikte bir yapılanmaya gitti. Türk futbolunda da böyle bir yapılanmaya ama bununla birlikte birçok da kanunun çıkmaya ihtiyacı var. Böyle bir süreç olursa, Milli Takım’da teknik direktörlük olarak görev almak, federasyon başkanlığı yapmak gurur verir.”

“ŞENOL GÜNEŞ ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR HOCA”

“Hocamın performansını değerlendirebilecek bilgimizin, birikimimizin zaten olmadığını düşünüyorum. Türkiye’de herkesin eleştiriyi çok sevdiği bir ortam olmasına rağmen hocamın gelir gelmez yaptıklarına bakarsak, şampiyonluklar yaşattığını görüyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde rekoru eline geçirdi ve bununla birlikte Türk futboluna tarihinin en önemli başarılarından Dünya üçüncülüğünü kazandırmış, saygın, kişilikli, konuşmasını çok iyi bilen, camiasını çok iyi yönlendiren, takımını da kadro mühendisliğini mükemmel derecede yapan çok özel, çok örnek alınması gereken bir hoca olduğunu düşünüyorum.
Bana göre bugün atıyorum Bayern Münih, Real Madrid, Barcelona’yı çalıştırmış bir teknik adam olsaydı. Şampiyonlar Ligi’ni defalarca kaldırmış Dünya futbolunun en saygın hocalarından biri olurdu. Bunları sadece Şenol hoca için söylemiyorum. Bir zamanların Mustafa Denizli ve Fatih Terim’i için de aynı düşüncedeyim. Bizim hocalarımız eldeki imkânsızlıklar içinde imkân yaratmaya, yarattıkları imkânlarla da destan yazmaya devam ediyorlar.”

”BEN MOURİNHO’YU ÖVDÜM YANLIŞ ANLADILAR YA DA BİLEREK YAPTILAR”

“Beni o röportajdan (8 kez top siketiremez) sonra Mourinho aradı “Ya birader dedi ne yapıyorsun? Haklısın top sektirmeyi bilmiyorum” dedi. (Gülüyor) Ben orada Mourinho’yu kötülemedim ki,
Mourinho’yu övdüm aslında. İnsanlar art niyetli oldukları için bu şekilde bakıyorlar. Ben Mourinho için “Futboldan gelmemiş, futbol oynamamış olsa bile insanlara şans verildiğinde, destek olunduğunda, imkan sağlandığında ve kendisini de geliştirdiğinde UEFA Kupası’nı da Şampiyonlar Ligi
Kupası’nı da kazanabiliyorsunuz. Bunu anlattım orada ama ülkemizde o kadar çok ulema var ki, beni özellikle eleştirmek isteyen 50-60, 100 kişilik bir grup var. Hayatı boyunca hiçbir şeyi başaramamış bir grup var. Bu grup olayları yanlış yönlendiriyor. Dolayısıyla ben aslında Mourinho’nun ne kadar başarılı olduğunu anlatmıştım. Herhangi bir insanın da bunları başarabileceğini anlatmak için söylemiştim.”

”BAŞARILI OLDUĞUM İÇİN HAKKIMDA KARA PROPAGANDA YAPIYORLAR..”

”Hakımda kara propaganda var tabi. Yok diyemem. Çünkü biz Sivasspor ile başladık. Kümenin sonuncu sırasında. O sezon 4. 5. yaptık ve ertesi sezon dedik ki şampiyonluğa oynayacağız. Butün bu ulemaların hepsi üstümüze uçuştu. Olamaz yapamaz dediler. Takımı bu kez UEFA’ya götürdük. Ertesi sene dedik ki yine şampiyon olacağız, bu sefer dediler ki o bir kere olur, ikinci kez olmaz. Bu sefer gittik Şampiyonlar Ligi’ne götürdük. Fanatizm nedeniyle rakiplerin taraftarları arasında sevmeyenimiz oldu ama ülke futboluna kattıklarımız ortada. Çok sevenim de var. Yine de o ulemalar arasında bazıları var.”

”HINCAL ULUÇ’A YANIT: HAYATINDA SPOR YAPMAMIŞ AMA HER ŞEYİ BİLİYOR..”

”Mesela Hıncal Uluç var. O da haklı. Hayatında bir defa spor yapmış. O da orta okulda 4 kişi 100 metre yapmışlar. Yarışı tamamlayamamış 4. bitirmiş. Yani sporun hiçbir dalında hiçbir başarısı yok. Yaşlı bir dedemizin attığı iftiralar söyledi sözler… Aslında söylenecek çok şey var da kale alıp da söylemeye
değer mi diye düşünüyorum… Başarın varsa eleştiriliyorsun. Dört büyüklerde bir başarı yakalarsan o camialar zaten seni kolluyor, koruyor. Anadolu bir şey başarırsan seni koruyan olmuyor kendine münhasır bir adam olarak kalıyorsun.”

”TARİHTE TRANSFER YAPTIRMAYAN TEK ADAMIM”

”Yok efendim 85 tane transfer yaptırmışım. Ben 10 yıldır teknik direktörüm hangi teknik direktörü alırsan al 10 yılda 85 tane transfer yapmıştır. Benim transfer yaptığım takımlar sadece Bucaspor ve Elazığspor kardeşim. Diğerlerinde transfer bittikten sonra takımın başına geçtim. Tarihte devre arasında tek transfer yapmayan kulüptür Eskişehirspor, hocası bendim. Geldiğimde 32 tane adam almışlardı. Ben hiç almadım aksine 8 tane araştırmayan insanlar diyor ki 32 tane adam aldırmışsın. Yahu ben geldiğimde zaten 7. haftaydı.”

”KAPIYA SOYTARI YAPMAYACAKLARIM FENOMEN OLMUŞ”

”Demek ki insanlar ne kadar boş durumda ki bir insanın giydiği kıyafetle ilgili yorumlar yapabiliyor. Ben kamyon şöförü gibi, mangal yaparken giyeceği tişörtü giyen hocalar gördüm. Ne varmış bizim için en özel gün. Kravatımızı takıp ceketimizi pantolonumuzu giyiyoruz. Giydiğimiz kemik rengi pantolunu yeşile boyayıp lanse edenler var. 80’lerin modası diyorlar. Keşke 80’lerdeki gibi adam olabilsek be. Baktım yazanlara, sosyal medya fenomenleriymiş. Bu kadar mı kötüsünüz ya. Kapıya soytarı yapmam adamları kalkmışlar burada fenomen olmuşlar milleti de yönlendiriyorlar. Ülkenin bu kadar sorunu varken benim giydiğim elbesinin ne önemi var? Ben nice elbiseler gördüm içinde insan yok demişti ya Mevlana dolayısıyla boş verin benim kalbimin nasıl olduğunu etrafımdakiler biliyor.”

”KAZANDIĞIM TAZMİNATLARI EĞİTİM KURUMLARINA BAĞIŞLADIM..”

”Twitterlar’da, Ingstagramlar’da hakaret ediyorlar. Hepsini mahkemeye verdim. Geldiler özür diliyorlar. Tiplerine baktım hayatları boyunca hiçbir şey başaramamış, hiçbir şeye hizmet etme hevesi olmayan insanlar. Onlardan aldığım paraları da eğitim sektörüne bağışladım. 100 kişiye dava açıldı
5’er bin liradan. Avukatıma eğitim kurumlarına bağışlamasını söyledim.”

“3 TEMMUZ’DA NELER OLDU, TUTUKLANACAĞINI NASIL ANLADI?”

”Benim silah dünyasından ruhsatlı silahlarım vardı. Onlarla ilgili de bir operasyon yapılmıştı o günlerde. O yüzden ifademin alınacağını sanmıştı ama gittiğimde oradaki insanları görünce şok oldum. Hayırdır dedim. Orada sebebini söylediler. “Beni niye aldınız kardeşim o zaman” dedim ve hiçbir şey söylemeyip gülmeye başladılar…. Avukatıma dedim ki: Bunlar tezgahı kurmuşlar herkesi tutuklayacaklar. Nitekim öyle oldu. Maç berabere bitmiş de sanki ben dedim Burak’a, Jaja’ya o golleri atmayın veya Batuhan’ın vurduğu kafa direkten dönsün. Böyle şaka gibiler yani. Suçladıkları paraya bakın. 50 bin liradan bahsediyorlar. Ben zaten Trabzon’u yensem 4. olarak UEFA’ya gidiyorumsözleşmemde 1 milyon Euro madde yazıyor Avrupa’ya götürürsem alacağım prim. Belki de Fenerbahçe’nin Trabzonspor’un başına geçecek bir sürecim vardı. Bunlardan daha büyük para, şan, şöhret var mı? Hiçbir şey anlatamadım. Tezgahı öyle kurmuşlardı ama her gün dualar ettim ve bize yaşattıklarının fazlasını kendileri yaşıyor. Aileleri ayrı kendileri ayrı sürünüyor. Ben dimdik ayaktayım.”

”AVUKATIM YARGIYAY’DAN BERAAT KARARI 6-7 AYA ÇIKAR DİYOR…”

”Biz zaten davalarımızı açmıştık. Ben 2011’den beri her türlü mahkemede gidip kendileri ile açıklamalarını yaptım. Şimdi bizimle ilgili verilen kararın Yargıtay’da onanmasını bekliyoruz. Eksikler varmış. O eksikler tamamlanacak. Avukatım 6-7 ay içinde belli bir aşamada biteceğini söylüyor. Ondan
sonra da bakacağız.” (Futbol Arena – Aydın Cingöz)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER