SON DAKİKA

Yomra Medya

BÖLGEMİZDEN CORONAVİRÜS HABERLERİ

BÖLGEMİZDEN CORONAVİRÜS HABERLERİ
Bu haber 27 Mart 2020 - 19:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KAŞÜSTÜ’DE 20 CİVARINDA HASTA TEDAVİ GÖRÜYOR

Türkiye, Coronavirüs ile mücadele etmeye devam ediyor. Trabzon’da salgın hastanesi olarak belirlenen Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde coronavirüs tanısı ile tedavi görev hasta sayısının 20’ye ulaştığı iddia edildi. Kaşüstü’de tedavi görev iki hasta hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden şahıslar, Of ve Gümüşhane’de toprağa verilmişti.

KENDİRLİ BELDESİ VE 4 KÖY KARANTİNAYA ALINDI

Rize’nin merkez ilçeye bağlı Kendirli beldesi ile beldenin yakınında bulunan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri karantinaya alındı. Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, coronavirüs tanısı ile hayatını kaybeden 65 yaşındaki Z.Y. isimli erkek şahıs, Kendirli’de toprağa verildi. Karantinaya alınan Kendirli ve civar köylerde fazla sayıda hastaya coronavirüs tanısı konulduğu için karantina kararı alındığı tahmin ediliyor.

VALİLİK, TRABZON’DAKİ KARANTİNA İDDİASINI YALANLADI

Kendirli ve civar köylerinin karantinaya alınmasının ardından Trabzon ve Rize genelinde karantina uygulaması yapılacağı iddia edildi. Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada bazı medya ve sosyal medya organlarında yayılan bu iddia yalanlandı.

SOYLU, 12 YERİN KARANTİNAYA ALINDIĞINI BİLDİRDİ

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye genelinde 12 ayrı yerleşim yerinin karantinaya alındığını açıkladı. Karantinaya alınan bölgelerde sokağa çıkmak tümüyle yasaklanırken, Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri muhtarların bildirdiği evlere gidererek muayene ve tanı çalışmalarını sahada yürütüyor.

BAYBURT’TA BİLE HASTALARIN OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

84 bin kişilik nüfusu ile Türkiye’nin en küçük vilayeti olan Bayburt ilinde dahi coronavirüs hastalarının olduğu, şehirde 6 kişinin tedavisinin sürdürüldüğü iddia ediliyor.

YOMRA BELEDİYESİNDEN GÜLÜMSETEN PAYLAŞIM

Trabzon’un Of, Araklı, Vakfıkebir ve Tonya ilçelerinden coronavirüs tanısı alan hastaların olduğu bilinirken, Yomra’dan hasta olduğuna dair henüz bir bilgiye ulaşılamadı. Yomra Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde ilaçlama ve temizlik faaliyetlerine ara vermeden devam ederken, belediyenin resmi Facebook hesabından, ilaçlama yapan görevlilerin iş dönüşü fotoğrafıyla yapılan, “Yomra’mızda dezenfekte edilmedik, ilaçlanmadık yer bırakmadık. Birlikte başaracağız” şeklindeki paylaşım görenleri gülümsetti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER