SON DAKİKA

Yomra Medya

Bıyık: Yomra Deresi’ni Mahvettiler ! Sanayici Sanayiciliğini Bilecek !

Bıyık: Yomra Deresi’ni Mahvettiler ! Sanayici Sanayiciliğini Bilecek !
Bu haber 14 Nisan 2020 - 9:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık Yomra Deresi’nin kirli bir şekilde akmasına neden olan dere yatağı üzerindeki kömür deposunun yetkililerine ateş püskürdü.

Başkan Bıyık Yomra Deresi’nin uzun bir süredir temiz aktığını görmediğini belirterek, “Sanayici sanayiciliğini bilecek. Sanayici üç kuruş para kazanacak diye ben kömür tozu koklamak, derede bu kirli ortamı izlemek durumunda değilim. Ben vatandaşın tarafındayım. Ben sanayicinin karşısında değilim ama vatandaşın yanındayım. Sanayici parayı kazanacaksa gerekli önlemleri de alacak. 3 kişinin menfaati 40 bin kişinin menfaati üzerinde değildir. Ya Çevre Şehircilik il Müdürlüğü gerekli cezayı verecek ya da ben bu konuyu Valilikten başlayıp Çevre Şehircilik Bakanlığına kadar şikayet edeceğim. Yani Yomra Deresi temiz akana kadar mücadelemi sürdüreceğim” dedi.

BÜYÜK YATIRIM DİYE GELEN BU KÖMÜR DEPOSU BİR İŞE YARAMIYOR, GELMEZ OLAYDI !

Yomra Deresi’nin bu haliyle kolayına temiz akmasının mümkün olmadığını kaydeden Başkan Bıyık, “Hayalperest konuşmamak gerekiyor. Dere yatağı üzerinde kömür deposu var. Zamanında büyük yatırım diye Yomra’ya geldi. Gelmez olaydı. Yomra’ya hiçbir katkısı yoktur. Yomra’yı kirletmekten başka bir işe yaramıyor. İnsanlar onun 1 km çevresinde balkonlarda oturamazlar, bahçesinde oturamazlar. Bu kömür deposuna uyarılarımız oldu. Geçen hafta ise bu kömür deposunun köprü üzerinde dereye dinlendirme suyunu aktarırken gördüm. Çevre ve Şehircilik İl Müdürünü bizzat oradan aradım. Bunlara yaptırım uygulayacaksanız uygulayın yoksa biz başka yöntemler uygulayacağız dedik. Şimdi biz mücadele ediyoruz bunlarla. Bu depo gitmedikten sonra derenin temiz akma durumu söz konusu değil. Sanayicilerin bir kısmı dinlendirmelerini yapıyorlar. Kömür deposundaki arkadaşlar aynı hassasiyeti göstermiyor” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER