SON DAKİKA

Yomra Medya

Başkan Sağıroğlu’ndan ‘pankart’ açıklaması

Başkan Sağıroğlu’ndan ‘pankart’ açıklaması
Bu haber 06 Haziran 2018 - 11:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra ilçesinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ait pankartın Belediye tarafından söküldüğünü iddia eden Saadet Partisi Milletvekili adayı Ümit Çebi’ye, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’ndan açıklama geldi.
Trabzon’un Yomra ilçesinde bu sabah saatlerinde yaşanan olayda, bir binaya yerleştirilen Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun pankartı söküldü. Olay yerinde bulunan Saadet Partisi Milletvekili adayı Ümit Çebi, tepki göstererek pankartın belediye tarafından kaldırıldığını ve kaldırılması için mülk sahibine baskı yapıldığını öne sürdü. Yaşanan olayların ardından Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, “Bize karşı yapılan iddialar asılsızdır, bizim üzerimizden kimse prim yapmaya kalkmasın” dedi.
Başkan Sağıroğlu şu ifadelere yer verdi: “Sabah saatlerinde Erdal Bakır isimli vatandaşımız bizi arayarak sepetli bir araca ihtiyacı olduğunu söyledi. Bizlerde her vatandaşımıza olduğumuz gibi ona da yardımcı olmak istedik. Aracımız oraya gitmiş ve yeterli bir çalışma alanı olmadığı içinde geri gönderilmiştir. Biz belediye olarak bir müdahalede bulunmadık. Mülk sahibinin kendisi afişi indirmiştir. Kendisi neyi isterse onu asar. Bildiğim kadarıyla afişin bulunduğu kısımda bir kapı firması ile anlaşmış ve anlaşması da sona ermiş. Üstüne de ona sorulmadan hiçbir izin alınmadan Saadet Partisi bir afiş yaptırıp taktırmış. Şahsi bir mülk var ortada. Biz ne yapabiliriz. 50 Bin TL’de kira istediğini duydum. Bizim hiçbir siyasi partiyle sıkıntımız yok. İlçemizde bütün siyasi partilerin bayrakları ve afişleri asılı bulunuyor. Herkese gerekli cevabı biz hem hizmette, hem de sandıkta veririz. Bizim üzerimizden kimse pirim yapmaya kalkmasın”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER