SON DAKİKA

Yomra Medya

Başkan Sağıroğlu’na ‘Özel’ ziyaret

Engelli kursiyerler Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu makamında ziyaret ederek, kendilerinin hazırlamış olduğu tablo hediye ettiler.

Başkan Sağıroğlu’na ‘Özel’ ziyaret
Bu haber 15 Mayıs 2017 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Halk Eğitim Merkezi önderliğinde kurs gören kursiyerler Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan başkan Sağıroğlu, “Engelli vatandaşlarımızın ekonomi, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda tüm sorunlarını çözmek ve onları her türlü haklardan yararlandırmak sosyal devletin bir görevi olduğu kadar hepimizin bir insanlık görevidir. Engellilerin toplumsal hayata aktif olarak katılımı, tüm toplum için bir mutluluk kaynağıdır. Engellilerin sorunlarıyla ilgili toplumsal duyarlılığın artırılması amacıyla herkes üzerine düşen görevleri yerine getirmelidir” dedi.

Her bireyin bir engelli adayı olduğunu belirten Başkan Sağıroğlu şöyle devam etti: “Bizler de belediye olarak engelli vatandaşlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplumsal hayatta rol almalarını ve güçlerini kullanabilmelerini sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde önemle durmaktayız. Her bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir. İnsanlığın ortak sorunu olan ve her an, herhangi bir insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Kıymetli öğrenci ve öğretmenlerimize ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Yomra belediyesi olarak her daim yanlarındayız.”

Konuşmaların ardından kursiyerler başkan Sağıroğlu’na kendilerinin hazırladığı yağlı boya tabloyu hediye ettiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER