SON DAKİKA

Yomra Medya

BAŞKAN BIYIK’TAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN BIYIK’TAN ANKARA ÇIKARTMASI
Bu haber 18 Temmuz 2020 - 15:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BAŞKAN BIYIK’TAN ANKARA ÇIKARTMASI

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık Ankara’ya çıkartma yaptı. Yomra için siyaset yapmadan tüm kapıları çalan Başkan Bıyık, Ankara’da AK Parti Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora ve İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs ile görüştü. Görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Bıyık, “Sayın milletvekillerimizi ziyaret ettim. Misafirperverliklerinden ötürü tekrar teşekkür ediyorum. Yomra’mıza dair, gündeme dair, çalışmalarımızla ilgili istişarelerimiz oldu. Sayın milletvekillerimiz tüm Trabzon’un vekilleridir, Yomra’nında vekilleridir. Bundan sonrada Yomra için kapılarını çalmaya, Yomra’ya hizmet için kendilerinden talepte bulunmaya devam edeceğim.
Ben Ankara’da iken CHP milletvekili Sayın Ahmet Kaya Trabzon’daydı. Kendileri ile de telefonda istişarede bulunduk.
Tüm milletvekillerimize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

YOMRA ELMASININ COĞRAFİ İŞARETİ ALINIYOR
Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra’ya ismini veren Yomra elmasının coğrafi işaretini de alacaklarını söyledi. Ankara’da Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ı ziyaret ederek konuyu değerlendirdiklerini kaydeden Bıyık, “Bilindiği gibi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Türkiye’deki yöresel ürünlerin geleneksellik ve kalite bakımından değerlendirilmesi sonucu bu ürünlere coğrafi işaret veriliyor. Bizde ilçemize ismini veren Yomra elması için başvuru da bulunduk. İlçemizde yaygınlaşması için üretim çalışmalarına başladığımız Yomra elmasının coğrafi işaretini de inşallah kısa sürede alacağız” diye konuştu.

KORAY AYDIN’IN HEMŞEHRİLERİNE SELAMLARI VAR
Ankara’da Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile istişadeler gerçekleştirdiklerini belirten Bıyık, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Sayın Bakanımızın tüm hemşehrilerine selamları var. Yomra’mız adına takip ettikleri konular var. Kendilerine müteşekkiriz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER