SON DAKİKA

Yomra Medya

BAŞKAN BIYIK FINDIK PATOZCULARI İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN BIYIK FINDIK PATOZCULARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Bu haber 04 Ağustos 2022 - 19:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra’da faaliyet gösteren fındık patozcuları ile belediyede bir toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Bıyık, ilçenin Trabzon Caddesi, Hükümet Caddesi, sahil yürüyüş alanları, Hürriyet Parkı ve ilçe merkezinde bulunan işlek kaldırımlara fındık serilmemesi ve patoz kurulmaması konusunda uyarılarda bulunarak, Aksi takdirde belediye zabıta ekipleri tarafından cezai işlem uygulanacağını belirtti.

Özellikle son yıllarda yüzlerce turisti ağırlayarak Trabzon’un gözde ilçesi olan Yomra’mızda bu hoş olmayan olumsuzlukların yaşanmaması için herkesin duyarlı olması gerektiğini kaydeden bıyık, Yürüyüş yollarının ve kaldırımların yayalar için olduğu unutulmamalı, fındık kurutmak ve patoza vurma işlemi için daha uygun alanların seçilmesi gerektiğini belirtti.
Özellikle yüksek mahallelerimizde fındığın patoza vurma işlemi sırasında yol kenarlarında bulunan kanallara atılan zurufların, zamanla yağan yağmurla birlikte, büzlerin ve boruların ağız kısmını kapatarak daha büyük zararlara uğrattığını vurgulayarak patozcuları bu konuda daha hassas olmaya davet etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER