SON DAKİKA

Yomra Medya

BAŞKAN BIYIK DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

BAŞKAN BIYIK DOĞALGAZ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
Bu haber 28 Eylül 2022 - 19:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İlçede doğalgaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği alanlarda incelemelerde bulunup Doğalgaz yetkililerinden bilgi aldı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Aksa Doğalgaz Yetkilileri ile birlikte, Yomra’ya doğalgaz getirecek olan Yalıncak-Kaşüstü doğalgaz bağlantı hattında, Şana Deresi üzerinden Devlet Karayolu’nun deniz tarafına ve Yomra Merkez’e doğalgazı getirecek olan çelik hat güzergahında ve Hükümet Caddesi’nde yürütülen doğalgaz çalışmalarını yerinde inceledi.

Yomra’nın modern bir ilçe olması yolunda doğalgaz çalışmalarına özel önem verdiklerini belirten Başkan Bıyık, “Bizim görev alanımızda olmamasına rağmen ilçemiz bir an önce doğalgaza kavuşsun diye yaklaşık 1 milyon TL harcadık. İlçemizde şuanda 3 noktada doğalgaz çalışmaları ivedilikle sürdürülüyor. Biz bu üç noktada da çalışmaları kendi makinelerimizle takip etmekteyiz. İnşallah 2023 yılında ilçemizin birçok noktasında doğalgazı yakmış olacağız. Kaşüstü mahallemizin eksik kalan kısımları ile Sancak mahallemizde doğalgazın yakılması için tüm kurumlar ve siyasilerle el birliği ile çalışıyoruz. Özellikle Yalıncak-Kaşüstü doğalgaz bağlantı hattı ile Şana Deresi üzerinden Yomra Merkez’e doğalgazı getirecek olan çelik hat güzergahında devam eden çalışmalar tamamlandığında işin önemli bir kısmını aşmış olacağız. Hükümet Caddesi’nde çok ciddi bir sokak yenileme çalışmamız var ve hızla devam ediliyor. Bu cadde de Akaryakıt istasyonundan Yomra Kültür Merkezine kadar olan güzergahta doğalgaz ana hattı yan kolları ile birlikte döşenerek binaların önüne doğalgaz kutuları yerleştirildi. Yomra Kültür Merkezi ile Yomra Deresi’ne kadar olan güzergahta ise doğalgaz ana hattı ve yan kolları döşeniyor. Birçok binanın önüne de doğalgaz kutusu konulmuştur. Planlamalarımıza göre her hangi bir aksilik olmazsa kısa sürede doğalgazı Sancak mahallemize getirmiş olacağız. Kaşüstü mahallemizde de gaz ulaşmayan noktalarada ulaşmış olacağız. Doğalgaz Yomra’nın olmazsa olmazlarından biridir’’ dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER