SON DAKİKA

Yomra Medya

AVRASYA’DA YAPRAK DÖKÜMÜ!

AVRASYA’DA YAPRAK DÖKÜMÜ!
Bu haber 07 Kasım 2021 - 19:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kısa süre önce Avrasya Üniversitesi Genel Koordinatörlüğü görevine getirilen KTÜ eski Rektörü İbrahim Özen bu görevinden istifa etti. Özen’in Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız ile çeşitli konularda görüş ayrılığına düşmesi nedeniyle görevinden ayrıldığı iddia ediliyor.

Bilindiği üzere Yıldız’ın üniversitelerde görev yapan akademisyenlere ‘öğrencileri sınıfta bırakın’ şeklinde talimat verdiğini iddia edilen bazı ses kayıtları internete düşmüş, son yapılan yerleştirmede ise Avrasya Üniversitesi, öğrenci kontenjanının sadece yüzde 30’u kadar öğrenci alabilmişti.

Özen’in işleyişle ilgili olarak Yıldız ile ciddi şekilde görüş ayrılığına düştüğü, bu nedenle görevinden ayrıldığı iddia ediliyor.

Öte yandan Avrasya Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenlerin büyük kısmının Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız ve üniversite Genel Sekreteri Gülay Yeniçer’den rahatsız olduğu iddia ediliyor. Akademisyenlerin rahatsızlıklarını çeşitli ortamlarda dile getirdikleri öğrenilirken, özellikle eğitim ve öğretim üzerine hiç bir tahsili bulunmayan Yeniçer’in, Yıldız tarafından üniversite rektörünün dahi üzerinde tutulmasının ciddi şekilde rahatsızlık yarattığı dillendiriliyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER