SON DAKİKA

Yomra Medya

ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL’Yİ AŞACAK

ASGARİ ÜCRET 4 BİN TL’Yİ AŞACAK
Bu haber 13 Aralık 2021 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milyonlarca işçinin gözü kulağı asgari ücret için belirlenecek rakama çevrildi. Konuyla ilgili çeşitli açıklamalar yapılırken, Sabah Gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu’ndan da asgari ücret rakamına ilişkin yeni bir iddia geldi.

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette yapılacak yeni görüşmede karara varılacak. Peki, asgari ücret ne kadar olacak?
Bugüne kadar 3 bin 100 TL, 3 bin 500 TL, 3 bin 900 TL gibi rakamlar dile getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete fevkaladenin fevkinde zam yapacaklarını söyledi.

Asgari ücret rakamına dair iddiada bulunan Sabah gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu, 13 Aralık Pazartesi’yi işaret etti. Müderrisoğlu yazısında, “Hükümet-İşçi-İşveren” arasındaki ücret pazarlığının belirli bir noktaya kadar getirilmesi ve sistemin yapısı gereği Cumhurbaşkanı’nın son sözü söylemesi teamüldendir” dedi.

Müderrisoğlu, “Üç tur görüşmeye sahne olan asgari ücretin nihai halini alması, 13 Aralık pazartesi gününe endekslendi. Taraflar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a çıkacaklar. Müzakerelerde ulaşılan aşamayı, karşılıklı olarak tezlerini anlatacak ve rakamsal tekliflerinin gerekçelerini sunacaklar” ifadelerini kullandı.

Müderrisoğlu, asgari ücret rakamına dair ise şöyle yazdı: “Yazımın girişindeki eleştirimin bir bölümünü üstlenerek, asgari ücretin 4 bin liranın altında kalmayacağını, kalmaması gerektiğini bir kenara not edelim…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER