SON DAKİKA

Yomra Medya

ARMADA OTEL İNŞAATI MÜHÜRLENDİ

ARMADA OTEL İNŞAATI MÜHÜRLENDİ
Bu haber 17 Haziran 2022 - 17:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra ilçesi Kaşüstü Mahallesi’nde, Dünya Ticaret Merkezi arazisinde yapımı devam eden Armada Otel’in inşaatı Yomra Belediyesi tarafından mühürlendi. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, inşaat ruhsatının süresi dolduğu için mühürleme işlemini gerçekleştirdiklerini kaydederken, ruhsatın yenilenmesi ile tekrar çalışmalara başlanabileceğini söyledi.

Başkan Bıyık yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Verilen sürede bitirilmediği için değil, ruhsat süresi dolduğu ve ruhsatlarını yenilemedikleri için mühürleme işlemi gerçekleştirildi. Ruhsatsız çalışılmasına hukuken imkân yok. Kaza olsa belediyenin sorumluluğu var. Biz onlara 20 gün kadar önce ‘ruhsatınızın süresi doldu, ruhsatınızı yenileyin’ diye resmi bir yazı yazdık. Bizim yazdığımız yazıya istinaden ruhsatlarını yenilemediler. Yenilmedikleri için de biz de mühürledik. Belediyeye başvurup ruhsatlarını tekrar yenilerlerse çalışmaya tekrar başlayabilirler. Bu hukuki bir durumdur.
Yeniden ihale durumu Dünya Ticaret Merkeziyle şirketin konusudur. Bizimkisi belediyenin herhangi bir şirkete herhangi bir inşaata yaptırım durumudur. Yani o inşaat ruhsatıyla alakalı bir durum. Çünkü şu anda orası ruhsatsız konumda duruyor. Ruhsatı yenilemediği sürece inşaata devam edemezler. 6 ayda da yenileyebilirler, 6 günde de yenileyebilirler. Başvuru yapsa üç beş güne çıkabilecek bir ruhsattır. Yani onların vurdumduymazlığından kaynaklanan bir durum. Burası muz cumhuriyeti değil. Bu Dünya Ticaret Merkeziyle Armada Grubun kendi arasındaki yaşadığı hukuki süreçle alakalı bir şey değil. Bu belediyenin hukuki bir yaptırımıdır. Herhangi bir vatandaşın ruhsatsız inşaat yapmasına imkan yokken onların da olmayacağını anlamaları lazımdır.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER