SON DAKİKA

Yomra Medya

ALLAH’IN VERDİĞİ CANI O’NUN İZNİNDEN BAŞKA ALACAK YOKTUR

ALLAH’IN VERDİĞİ CANI O’NUN İZNİNDEN BAŞKA ALACAK YOKTUR
Bu haber 18 Haziran 2021 - 16:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ALLAH’IN VERDİĞİ CANI
O’NUN İZNİNDEN BAŞKA
ALACAK YOKTUR

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a karşı düzenlenen silahlı saldırı, tüm siyasi partiler ve ilçede bulunan tüm sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen etkinlik ile kınandı. Etkinlikle, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluları adına ortak bildiriyi okuyan YOKADER Başkanı Tan Karslı, Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a karşı yapılan saldırının tüm Yomra’ya yapılmış olduğunu ifade etti. Başkan Bıyık ise konuşmasında, “Allah’ın verdiği canı O’nun izninden başka alacak yoktur. Bizde O’na teslim olmuşuz” dedi.

O SALDIRI TÜM YOMRALILARA YAPILDI
Yomra Belediye binasının önünde gerçekleştirilen etkinlikte, siyasi partiler ve Yomra’daki sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan birlik ve beraberlik bildirisi Yomra Kadınları Toplumsal Dayanışma ve Girişimciliği Destekleme Derneği Başkanı Karslı tarafından okundu. Bildiriyi açıklama görevinin kendisine verilmesinden ötürü teşekkür ederek konuşmasına başlayan Karslı’nın okuduğu bildiride şu ifadelere yer verildi: “Yomra Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık’a karşı yapılan saldırı eylemini telin ediyor ve bu haince saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu hain hadisenin Yomra’mızın ismini lekelemesine, ilçemiz üzerinde soru işaretleri oluşturmasına asla izin vermeyeceğiz. Yomra, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adresidir. Bizler Yomralılar olarak, hangi siyasi görüşe, ideolojiye mensup olursak olalım, daima adaletin, huzurun ve kardeşliğin yanındayız. Ayrıca herkesin bilmesini isteriz ki, kimsenin huzurumuzu, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, demokratik bir hukuk devletidir. Devletimiz, bu hain olayın arkasında kim varsa bulup gerekli cezayı verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kendisine yapılan saldırının Yomralılar olarak hepimize yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

BELEDİYE ÇALIŞANI ÇİÇEK TAKDİM ETTİ
YOKADER Başkanı Karslı’nın okuduğu bildirinin ardından, Yomra Belediyesi çalışanlarını bünyesinde bulunduran Hizmet-İş Sendikası tarafından Başkan Bıyık’a çiçek takdim edildi.. Çiçek takdimini Hizmet İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İsmail Hakkı Kaplan ve Yomra Belediyesi çalışanlarından Nafiz Hatipoğlu yaptı.

TURGUT ÖZAL’IN SÖZLERİ İLE KONUŞMASINA BAŞLADI
Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ise sözlerine, “Merhum Cumhurbaşkanımız, zamanın Başbakanı Rahmetli Turgut Özal, suikast girişimine maruz kaldıktan sonra bir söz söyledi. Bende aynısını tekrarlamak istiyorum:” Allah’ın verdiği canı O’nun izninden başka alacak yoktur. Bizde O’na teslim olmuşuz” diyerek başladı.

BU SALDIRI BİZİM ÇALIŞMA AZMİMİZİ EKSİLTEMEZ
Yaşanan saldırının, belediyenin parasını koruduğu için gerçekleştiğini ifade eden Başkan Bıyık, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Bir hafta önce burada hain bir saldırıya uğradık. Ogün burada 4-5 kişi daha vardı. Belki bu kalabalık cenaze için toplanmak zorunda kalacaktı. Bu saldırı bizim çalışma azmimizi eksiltemez. 15 saat çalışıyorduk şimdi 20 saat çalışacağız. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağımıza, belediyenin bir kuruşunu kimseye peşkeş çekmeyeceğimize ant içerek göreve başlamış insanız. Bundan sonraki süreçte de bu andımızın arkasında durarak çalışacağız. Bu saldırıya uğramamız, vermiş olduğumuz bu mücadeleden kaynaklanmaktadır.”

EMNİYET SEÇİM SÜRECNDE BİZİ KORUDU
Konuşmasına Yomra’nın her yönüyle huzurlu bir ilçe olması için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirterek devam eden Başkan Bıyık, tüm Yomralıların bazı yaşananlardan bıktığını ifade etti. Seçim döneminde yaşadığı bir olayı anlatarak sözlerine devam eden Bıyık, şöyle konuştu: “Size bir anımı anlatmak istiyorum. Seçim zamanı seçim çalışması yapıyorduk. TOKİ konutlarının orada kahvehaneden çıktık, 2 tane geç arkadaşımız geldi yanımıza. Hal hatır yapıp devam ettik. Aynı arkadaşları bir sonraki durakta yine görünce ‘çok sık karşılaşıyoruz’ dedim. İlerde aynı arkadaşlarımızı yine yanımızda görünce ayrı bir köşeye çekip ‘hayırdır arkadaşlar?’ diye sordum. Kendilerinin emniyet tarafından bizi korumak için görevlendirildiklerini öğrendim… Bir seçim vaadimiz vardı, ‘bu ilçeye huzur getireceğiz, bu ilçeye adalet getireceğiz, bu ilçe artık bu olaylarla anılmayacak’ dedik. Bu Yomra’da yaşanan kaçıncı vakadır? Yomra halkı bugün burada toplanarak şunu diyor: “Bıktık ya bıktık sizden, ilçemizi kendi haline bırakın. İnsanlar kendi haline yaşasın, çalışsın.” Huzurun olmadığı yerde siyaset olmaz, ticaret olmaz. İnsanlar sokakta birbirine selam vermekten çekinir olmasın. Biz bunu geride kalan 2 yılda sağlamaya çalıştık. Huzuru sağlayabilmek için elimden geleni yaptım. Ben tüm siyasi partileri ziyaret ettim. Neden? Tüm gerginlikler bitsin istedim. Huzur için elimden gelen her şeyi yaptım… Biz bir haftadır sükûnetimizi koruyarak, bu yaşanın ilçemize zarar vermemesi, insanlarımızı germemesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Hepimiz Yomralı’yız. Biriz beraberiz. Daha güzel çalışmalar yapacağız. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hep birlikte bu mücadeleyi vereceğiz. Çünkü bizim başka ilçemiz yok. Bu ilçeyi ülke gündemine bu tarz olaylarla getirmemek için ben her türlü mücadeleye veriyorum.

BU ORGANİZASYON BİR BAŞKALDIRIŞTIR
İnsanların dualarını almak için yola çıktıklarını ve bu yoldan geri dönmeyeceklerini ifade eden Yomra Belediye Başkanı Bıyık konuşmasını şöyle tamamladı: “Bugün tüm siyasi partilerimiz ve tüm sivil toplum örgütlerimizin katılımı ile yapılan bu organizasyon takdire şayandır. Yomra, son yıllarda yaşanan bu vakalara bu resmi açıklama ile başkaldırmıştır. Artık bu ve benzeri bir olayla karşılaşmak istemediğini haykırmıştır. Bu anlamada bu organizasyona katkı veren tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerine, organize edenlere ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu süreçte bizatihi arayan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıdaroğlu’na, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e, olayın ardından hemen bizi arayan, süreci A’dan Z’te takip eden İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya, Trabzon Valimize, Büyükşehir Belediye Başkalarımıza ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize, siyasi parti il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, arayan sonran, mesaj atan, destek ve dua ede herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Binlerce telefon ve mesajla karşılaştım. İnsanların dualarını aldığımızı görüyorum. Biz insanların duasını almak için yola çıkmıştık ve bu yoldan dönmeyeceğiz.”

Başkan Bıyık, programın ardından katılımcıları tek tek görüşerek yolcu etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER