SON DAKİKA

Yomra Medya

ALİ ÖZTÜRK ÇARK ETTİ!

ALİ ÖZTÜRK ÇARK ETTİ!
Bu haber 10 Aralık 2021 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra’yı karıştırmak isteyen Günebakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Öztürk, yomramedya’nın etkili yayını karşısında geri adım atmak zorunda kaldı. Üniversitede görev yapan akademisyenlere, ‘öğrencileri sınıfta bırakın’ diye talimat veren Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız’ın Yomra’daki hukuksuzluklarını savunmak isteyen Ali Öztürk, Yomra’yı karıştırmak istemiş ve yazıları ile bazı kişilere yasa dışı eylem yapılması mesajını vermişti. yomramedya ise Ali Öztürk’ün bu provokatif çağrısının iç yüzünü kamuoyuna tüm detayları ile aktararak, gerçekleri ortaya sermişti. Günebakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Öztürk, yomramedya’nın etkili yayını karşısında geri adım atmak zorunda kaldı. yomramedya’nın haberine yanıt yetiştirmeye çalışan Ali Öztürk, provokasyon yapmadığını, sadece demokratik bir talepte bulunduğunu iddia etti. Oysa Ali Öztürk Yomra insanını eleştirmiş, belediye önünde yasa dışı eylem yapılarak ilçenin karıştırılmasını istemiş ve bu hususta birilerini cesaretlendirici yayınlar yapmıştı. Ali Öztürk provokatif çağrısını ‘demokratik talep’ kisvesi altına sokarak kendini aklamaya çalıştı.

yomramedya’nın aydınlatıcı haberi karşısında çaresiz kalan Ali Öztürk, yapmaya çalıştığı provokasyondan geri adım attıktan sonra yomramedya’ya hakaret etmek istedi. yomramedya’nın, Ali Öztürk ve Ömer Yıldız ilişkisini detaylıca anlattığı haberinin tek bir satırını dahi yalanlayamayan Öztürk, yomramedya’ya karşı çirkin ifadeler kullanmayı tercih etti.

YOMRAMEDYA DİYOR Kİ;
Biz Yomra’dan tarafız. Yomra’nın, Yomralının çıkarlarını her platformda savunuruz. Yomra insanına akıl vermek, yön biçmeye çalışmak, ilçeyi karıştırmak Ali Öztürk’ün haddine değildir. Ali Öztürk köşe yazısında bazı kişilere, Belediye önünde hukuk dışı eylem yapılması mesajını vermiştir. ‘Medya okur yazarlığı’ diye bir kavram vardır. Bu hususta deneyimi olanlar Ali Öztürk’ün ne yapmaya çalıştığını rahatlıkla anlar. Yayınları ile bu eylemi organize etmeye, eylem mesajı verdiği kişileri cesaretlendirmeye, basın üzerinde bu yasa dışı eylemi legal göstererek birilerini eylem için ikna etmeye çalışmıştır. Bu suçtur, gayri ahlakidir. Ali Öztürk, Yomra üzerinde oyun oymaya çalışmış, yomramedya bu oyunu deşifre etmiştir. Bizler yomramedya olarak, Yomralılara Ali Öztürk’ün sahibi olduğu Günebakış Gazetesi’nin önünde eylem çağrısı yapsak, bu suç değil midir? Buna ‘demokratik talep denilebilir mi? Bir eylemin demokratik olabilmesi için evvela Valilik makamından izin alınması gerikir. Tüm bu gerçekler ortadayken birilerini Belediyenin önüne sevk etmeye çalışmak, ‘provokasyon’ yapmaktır. Bizler, “Ne yazık ki 10 Yomralı Günebakış Gazetesi’nin önüne gidip, ‘sen ne yapmaya çalışıyorsun Ali Öztürk?’ demiyor” diye ifade kullansak bu ahlaki olur mu? Bu provokasyon olmaz mı? Birilerine akıl vermek olmaz mı? Birilerinin kulağına kar suyu kaçırmak olmaz mı? Birilerini cesaretlendirmek, bu hukuksuz girişime sevk etmek olmaz mı?

Ali Öztürk Yomra’yı karıştırmayı amaçlamaktadır. Çünkü Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Ali Öztürk ile ilişkisi herkes tarafından bilinen Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız’ın Yomra’daki tüm hukuksuzluklarına mani olmuştur. Ali Öztürk bu nedenle ‘intikam’ duygusu ile hareket etmekte, Yomra’yı karıştırmak için çağrı yapmaktan geri durmamaktadır.

Ali Öztürk yomramedya’ya ‘tetikçi’ demiştir. Yayınlarımız ortada. Biz her konuda Yomra’nın ve Yomra halkının çıkarlarını savunduk. Ne Yomra Belediyesinden ne de başka bir kurumdan ya da kişiden bir kuruş ilan/reklam desteği almadık. Yomra halkının menfaatlerini savunduğumuz için bizleri halkın belediyesinin, halkın seçtiği Belediye Başkanı’nın tetikçisi ilan etmeye çalışan Ali Öztürk’ün kimlerin tetikçiliğini yaptığı ortadadır! Bizler haberimizde Ali Öztürk – Ömer Yıldız ilişkisini her yönüyle gözler önüne serdik. Ali Öztürk o kadar cesaretli ise bizim yazdıklarımıza cevap versin. Öz oğlu, Ömer Yıldız’ın avukatı değil midir? Kendi gazetesine Avrasya Üniversitesi yüklü ilan/reklam ödemeleri yapmamış mıdır? Avrasya Üniversitesi kurulduktan sonra Günevakış Gazetesi’ne yapılan resmi ilan/reklam ödemelerinin yekünu ne kadardır? Kendisi yıllardır Ömer Yıldız’ın sözcülüğünü yapmıyor mu? Ömer Yıldız’ın hukuka aykırı taleplerinin yerine getirilmesi için ilgili kurum yetkililerine medya üzerinden baskı gerçekleştirmiyor mu? Ömer Yıldız, üniversitedeki bir profesörü odasına çağırarak, ‘öğrencileri sınıfta bırak’ diye talimat vermemiş midir? Haberimizde bu şekilde onlarca detay varken hiç birine cevap veremeyen Ali Öztürk, yomramedya’ya hakarette bulunarak gündemi değiştirmeye çalışmıştır.

Ali Öztürk artık gazetecilik çizgisinin dışına çıkmıştır. Ömer Yıldız’ı, ‘öğrencileri sınıfta bırakın’ diye talimat verdiği için tek satır dahi eleştirmemiştir. Bu flaş haberi görmezden gelmiştir. Bunun yerine Ömer Yıldız’ın imar/arsa/arazi/yapı kullanma sorunlarını çözmek, Ömer Yıldız’ın hukuksuzluklarına mani olan Yomra Belediye Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ı yıpratmak ve intikam almak için kalem oynatmaktadır.

Türkiye bir hukuk devletidir. Herkes kanunlara uymak zorundadır. yomramedya artık Ali Öztürk’ün yayınlarını yakından takip edecek ve kamuoyunu bilgilendirme görevini eksiksiz olarak yerine getirecektir. Birilerinin Yomra’yı karıştırma çabalarına seyirci kalmayacağız.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER