SON DAKİKA

Yomra Medya

AK PARTİ YOMRA’DA KENDİNİ İNKAR ETTİ

AK PARTİ YOMRA’DA KENDİNİ İNKAR ETTİ
Bu haber 05 Nisan 2021 - 14:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubu, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın hizmetlerini engelleyebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya devam ediyor. Bugün gerçekleştirilen Yomra Belediye Meclisi toplantısında AK Parti’li üyeler, Başkan Bıyık’ı çalıştırmamak için yine Yomra düşmanlığı yaptı.

BAŞKAN BIYIK BORÇ ÖDÜYOR AMA KREDİ ÇEKEMİYOR
Önceki dönemden kalan milyonlarca TL’lik kredi borcunu ödeyen Başkan Bıyık’ın, hizmetlerde kullanmak için 3.5 milyon TL kredi çekmek talebi, AK Parti’li üyeler tarafından reddedilerek 750 bin TL’ye düşürüldü. Başkan Bıyık’ın kamyon almak için kredi çekme talebi de AK Parti’li üyeler tarafından yine tırpanlandı.

AK PARTİ SATACAKTI, BIYIK’A SATTIRMIYORLAR
Öte yandan Yomra Belediye Meclisi’nin AK Parti’li üyeleri bugünkü toplantıda yüz kızartıcı bir hamleye daha imza attı. Bilindiği üzere Yomra’da belediyeye ait olan bir arazi için önceki dönemde AK Parti’li başkan ve AK Parti’li belediye meclis üyeleri tarafından satış kararı alınmıştı. Geçen dönem arazinin satışına ‘evet’ diyen AK Parti, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın bu araziyi satarak elde edeceği gelirle hizmet yapmasına mani olabilmek için, belediye meclisindeki çoğunluğuna dayanarak satış kararını iptal etti. AK Parti’nin kendi satacağı araziyi, İYİ Parti’li başkana sattırmamak için satış kararını iptal etmesi vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

ÇOK AMAÇLI SALON BİR YIL ERTELENİR
Konuyla ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Tek amaçları benim hizmet yapabilmemi engellemek. Bu amaçla alenen Yomra düşmanlığı yapıyorlar. Lakin başarılı olma şansları yok. Ben zaten benden önceki belediye yönetiminin 15 yılda yaptıklarından çok çok daha fazlasını sadece 2 yılda yaptım. Ayrıca borcu da arttırmadım. Ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar, Yomra’yı, Doğu Karadeniz’in en modern ilçesi yapmamızı engelleyemeyecekler. En fazla bir kültür merkezi olarak hizmete sunacağımız Çok Amaçlı Salonu bir yıl ertelemimize neden olurlar. Ellerinden başka bir şey gelmez. Beni değil, halkı mağdur ediyorlar ama halk onların hiç bir zaman umurunda olmadı zaten” dedi.

SATIŞ KARARINI AK PARTİ ALMIŞTI
Belediye ait arazinin satış kararının iptal edilmesi husunda da değerlendirmelerde bulunan Bıyık, “Satış kararını benden önceki dönemde AK Parti almış. Yani AK Parti burayı satalım demiş. Seçimden sonra bu karara istinaden, onların planladığı satış fiyatından daha fazlasına burayı ihale ile sattık. Mahkemeye gidip satışı iptal ettirdiler. Bana göre mahkeme siyasi karar verdi. Lakin mahkemenin verdiği karar başımızın üstüne dedik. Tekrar ihaleye çıkmaya hazırlanırken bu kez kendi aldıkları satış kararını yine kendileri Belediye Meclisine getirerek iptal ettiler. Çünkü biliyorlar ki, o kadar para belediyenin kasasına girerse Mustafa Bıyık o paralarla çok büyük icraatlara imza atar. Ben hizmet yaptıkça, halk takdir ettikçe sinir krizi geçiriyorlar. Bu şekilde bana zarar veremezler. Kendi partilerini rezil etmekten başka bir iş yaptıkları yok. Kendi aldıkları satış kararını kendileri iptal ederek kendilerini inkar etmiş oldular. Partilerini küçük düşürmüş oldular. Tek amaçları icraatlarımı engellemek. Bunlara rağmen 2 yılda çok ciddi hizmetler yaptık. Trabzon’un her köşesinde bizim hizmetlerimiz konuşuluyor. Keşke benden önceki dönemde de Yomra Belediyesinin bütçesi ile küçükte olsa bir icraat yapabilseydiler. Onları engellemek isteyen de yoktu” ifadelerini kullandı.

400 BİN LİTRE MAZOTU NEREDE HARCADINIZ?
Yomra’da önceki döneme kıyasla bu kadar fazla icraat yapmalarına rağmen, önceki döneme kıyasla sadece 2 yılda 400 bin litre yakıt tasarrufu yaptıklarını belirten Bıyık, “Yaşam tarzlarını Mustafa Bıyık düşmanlığı üzerine kuranlar, önce bu kadar mazotu nereye harcadıklarının hesabını versinler. Yomra halkı o mazotun nereye gittiğini çok iyi biliyor” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER