SON DAKİKA

Yomra Medya

AK PARTİ GRUBUNDAN YOMRA’YA BİR DARBE DAHA

AK PARTİ GRUBUNDAN YOMRA’YA BİR DARBE DAHA
Bu haber 13 Nisan 2021 - 21:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, belediyeye ait 4 adet daireyi satıp, elde edeceği geliri yapımı devam eden Çok Amaçlı Salon (düğün salonu, nikah solunu, konferans salonu vs) inşaatında kullanmak istemiş, Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti’li üyeler, oylamada ‘hayır’ oyu vererek bu satışa engel olmuştu. AK Parti’li belediye meclis üyelerinin engeli ile belediyenin ihaleye çıkaramadığı dairele haciz geldi. Yomra Belediyesinin AK Parti döneminden olan kamulaştırma borcu nedeniyle söz konusu dairelere haciz konuldu. Belediyenin satamadığı daireleri, Trabzon İcra Müdürlüğü satacak. Dairelerden elde edilen gelir, Yomra Belediyesinin önceki dönemlerde Fen Lisesi yanında kamulaştırmasız el koyma işlemi yaparak arazilerine el koyduğu vatandaşlara aktarılacak. Yomra Belediyesi, önceki dönemlerde Fen Lisesi yanında kamulaştırmasız el koyma işlemi ile vatandaşların yerini elinden almış, mahkemeye giden vatandaşlar uzun zaman sonra davayı kazanmıştı.

HACİZ OLDUĞU İÇİN YARI FİYATINA SATIŞA SUNULACAK
Belediyeye ait dairelerin haciz ile satılması nedeniyle Yomra Belediyesinin maddi kayıba uğramasına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü Türkiye genelinde haciz ile satılan mal ve ürünler, gerçek değerinin yüzde 50’si bedelle satışa sunuluyor.

ARSA VERİP DAİRE ALMIŞLAR, RESMİYET KAZANDIRMAMIŞLAR
Geçtiğimiz günlerde ÇAY TV’de canlı yayına katılan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, önceki dönemde belediyenin arsasının müteahhite verilmesi karşılığında bu dört dairenin elde edildiğini açıklarken, “Belediyenin arsasını müteahhite vermişler lakin bu daireleri belediyeye resmiyette kazandırmamışlar. Bizden evvel ortada hiç bir hukuki bağlayıcılığı olmayan bir kağıt parçasından başka bir şey yoktu. Bu daireleri resmi olarak belediyeye biz kazandırdık. Belediye daireleri ne yapacak? Tabiki satalım, elde edeceğimiz geliri halka hizmette kullanalım istedik. Ama Belediye Meclisimizde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti’li üyeler, konuyu komisyona dahi göndermeden bu talebimizi reddetti. Peki biz ne yapalım bu daireleri? Kapıcı parası ödüyoruz, kömür parası ödüyoruz, yazık değil mi milletin parasına? Belediye Meclis üyelerine lojman mı yapalım bunları?” diye konuşmuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER