SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’DA BİRLİK VE BERABERLİK AÇIKLAMASI YAPILACAK

YOMRA’DA BİRLİK VE BERABERLİK AÇIKLAMASI YAPILACAK
Bu haber 16 Haziran 2021 - 18:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a karşı yapılan hain silahlı saldırının ardından Yomra’daki tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarınca ortak bildiri yayımlandı. Saldırının lanetlendiği bildiride Yomra’nın birlik ve beraberliğine vurgu yapılırken, vatandaşlar Cuma günü yapılacak birliktelik açıklamasına davet edildi.

Yomra’da teşkilatı bulunan AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, BTP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Vatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi ile ilçede bulunan tüm oda ve sivil toplum kuruluşlarınca imza konulan bildiride şu ifadelere yer verildi:

YOMRA BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN, KARDEŞLİĞİN ADRESİDİR
“Yomra Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık’a karşı yapılan saldırı eylemini telin ediyor ve bu haince saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Yaşanan bu hain hadisenin Yomra’mızın ismini lekelemesine, ilçemiz üzerinde soru işaretleri oluşturmasına asla izin vermeyeceğiz.
Yomra, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adresidir.
Bizler Yomralılar olarak, hangi siyasi görüşe, ideolojiye mensup olursak olalım, daima adaletin, huzurun ve kardeşliğin yanındayız. Ayrıca herkesin bilmesini isteriz ki, kimsenin huzurumuzu, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz.
Türkiye Cumhuriyeti, demokratik bir hukuk devletidir. Devletimizin, bu hain olayın önünde, arkasında kim varsa bulup gerekli cezayı vereceğinden zerrece şüphemiz yoktur.
Bu duygu ve düşüncelerle Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kendisine yapılan saldırının Yomralılar olarak hepimize yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Bu amaçla YOMRA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
olarak gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına, tüm temiz toplum paydaşlarını davet ediyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER