SON DAKİKA

Yomra Medya

VİRÜSLÜ DÜĞÜN

VİRÜSLÜ DÜĞÜN
Bu haber 10 Ağustos 2020 - 17:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

VİRÜSLÜ DÜĞÜN

Bursa’da koronavirüs tanısıyla evde karantina altına alınan düğün sahibi anne; “Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez” diyerek düğüne katıldı, virüsü bulaştırdı.

Olay geçen hafta Bursa Yıldırım’da yaşandı. Yenidönem Gazetesi’nin haberine göre, Covid-19 testi pozitif olan düğün sahibi kızın annesi, “Hastalığım bilinirse düğüne kimse gelmez” diyerek bu durumu davetlilerden gizledi. Ancak bir süre sonra düğüne katılan misafirlerin bazılarında semptomlar ortaya çıktı.

Filyasyon ekipleri, ifadelerine başvurdukları hastalara, “Nerelere gittiniz, en son hangi toplu davete katıldınız, kimlerle temas ettiniz” sorularını yönelttikten sonra test yaptı.

ANNE KARANTİNADAYMIŞ
Test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından düğün sahipleri araştırılmaya başlanınca, düğün sahibi kızın annesinin pozitif vaka olduğu ve ev karantinasına alındığı belirlendi. Hastalık, düğüne katılan konuklara gelinin annesinden bulaşırken, resmi kayıtlara da ’Temas yeri düğün’ olarak geçti. Kadının “Hasta olduğum öğrenilirse düğüne kimse gelmez” dediği iddia edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER