SON DAKİKA

Yomra Medya

GEÇMİŞ OLSUN YOMRA

GEÇMİŞ OLSUN YOMRA
Bu haber 08 Temmuz 2020 - 21:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GEÇMİŞ OLSUN YOMRA

Yomra’da etkili olan aşırı sağanak yağış, birçok noktada sel, heyelan ve dere taşkınlarına neden oldu. Özellikle Kıratlı Gülyurdu ve Taşdalen mahalmelerinde bir çok heyelan olayı medyana gelirken dere taşkını nedeniyle Yomra/Özdil/Oymalı Grup Yolu başta olmak üzere birçok mahalle yolu ulaşıma kapandı.

KIRATLI’DA GÖÇÜK OLDU
Kıratlı Mahallesinde meydana gelen göcükte iki kişinin yaralandığı bilgisine ulaşıldı. Uzunyol Mevki’nde meydana gelen göcükte Mahmut Gümrük ve Ahmet Gümrük isimli vatandaşlar, içinde bulundukları aracın üstüne toprak kayması sonucu mahsur kaldı. İki vatandaşta kısa sürede kurtarılarak hastaneye sevk edildi. Şahısların sağlık durumlarının iyi olduğu, Mahmut Gümrük’ün kolundan yaralandığı öğrenildi.

RİSKLİ ALANLARI TERK EDİN
Heyelan olaylarının başlaması ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Yomra Belediyesi, Karayolları, UMKE ve AFAD ekipleri bölgeye müdahale etti. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, yaptığı açıklamada risk nedeniyle vatandaşların heyelan ve taşkın riski bulunan alanları terk etmesini ve zaruri olmadıkça sokağa çıkmamalarını istedi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da hemen ilçeye gelerek yetkilikerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Zorluoğlu gerekli çalışmaların icedilikle yapılacağını ifade etti.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER