SON DAKİKA

Yomra Medya

BELEDİYEYE MÜFETTİŞ GELDİ!

BELEDİYEYE MÜFETTİŞ GELDİ!
Bu haber 11 Haziran 2020 - 13:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BELEDİYEYE MÜFETTİŞ GELDİ!

Yomra Belediyesi’ne gelen İçişleri Bakanlığı müfettişinin eski belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu dönemine ilişkin incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Özellikle Kaşüstü’ndeki hastane civarına, yasalara aykırı olarak dökülmüş hafriyatların inceleme konusu olduğu bilgisine ulaşılırken, ilgili şirketlerin yasal yetkililerinin müfettiş tarafından tek tek arandığı, hatta bazı isimlerin müfettiş tarafından belediyeye çağrılarak ifadesinin alındığı öğrenildi. Müfettiş incelemesinin geçmiş yıllardaki şikayetler nedeniyle yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

HER YERE KAÇAK HAFRIYAT DÖKÜLMÜŞ!
Yomra’da özellikle 2014-2019 yılları arasında bir çok şahış ve kamu arazisine yasalara aykırı olarak hafriyat döküldüğü biliniyor. Bu hafriyatlar nedeniyle Yomra’nın bir çok noktasında dere taşkınları ve heyelan olayları yaşanıyor. Son olarak geçtiğimiz kış ayında Kaşüstü Hastanesi bölgesinde meydana gelen heyelan olayları, kaçak hafriyat sorununu bir kez daha gündeme getirmişti. Bölgede kaybolan bir çocuğun, bu hafriyat nedeniyle oluşan göllere düşmüş olabileceği gerekçesi ile bölge iş makineleri ile kazınarak suyun akarı sağlanmıştı.

Öte yandan Kaşüstü Hastanesi’ne yapılacak olan yeni yol güzargahına geçmişte yaklaşık 10 bin kamyon kaçak hafriyat döküldüğü için, yol yapım maliyetinin ciddi şekilde arttığı, bu nedenle Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin, bu yolun yapımına henüz başlayamadığı konuşuluyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER